کاور کارتخوان چیست؟

کاور کارتخوان چیست؟

اشاره :
زمانی که یک محصول برای نخستین بار به عنوان یک پدیده نو ، ایده پردازی ، تولید و به بازار مصرف معرفی می گردد ،

در ابتدای امر می بایست مشتری را پیرامون ماهیت و کاربرد آن محصول در زندگی و کسب و کارش به یک شناخت جامع و اثر بخش رساند .

در این مبحث تلاش می شود محصول کاور ( محافظ ) دستگاه های کارتخوان یا همان پایانه های فروشگاهی که در اینجا با اصطلاحِ کاور کارتخوان به تشریح آن می پردازیم ،

شناختی اجمالی برای شما مصرف کننده محترم فراهم نماییم …

_به قطع از دستگاه های کارتخوان شناخت کافی دارید و اگر این مطلب را می خوانید بدان معناست که نیازی به تشریح تکنولوژی پایانه فروش ندارید .

اما کاور کارتخوان موضوعی است که بخاطر ابداعی بودن آن به عنوان یکی از محصولات جانبی نوین و بدیع ، می بایست با آن آشنا شوید .

کاور کارتخوان چیست؟
_( کاور ) در مفهوم رایج به معنای ( پوشش دهنده ) یـــا بــه عبــارت سـاده تر ( محافظ ) می باشد . حالا ترکیب دو واژه کاور و کارتخوان ، واژه دو سیلابی تازه ای به ما می دهد که جای بحث دارد .

_همانطور که می دانید پایانه های فروشگاهی دستگاه هایی هستند که بخاطر حساسیت در ساز و کار و تماس مستمر با عوامل محیطی ، همواره در معرض اختلال و تخریب هستند .

در اینجا کاور کارتخوان محصولی است که عهده دار حفظ صحت و امنیت دستگاه می باشد .

_صنایع چرم طاطائی تبریز ضمن یک پروسه تحقیقاتی و نیازسنجی در موضوع یاد شده ، محصولی را برای نخستین بار در ایران و جهان تولید نموده است

که دارای پارامترهایی مطابق با ملزومات کاربردی دستگاه های کارتخوان می باشد .

_تولید این محصول که یک پدیده صنعتی و هنری می باشد همینک طی یک طرح صنعتی انحصاری در اختیار صنایع چرم طاطائی تبریز می باشد .

محافظ ، کاور کارتخوان چیست؟

11
_بر اساس تصویری که در معرض دید شماست می توانید با فرم کلی محصول آشنا شوید .
از جمله مشخصه های محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد :
۱) قالب کلی محصول بر اساس طراحی صنعتی انواع دستگاه های کارتخوان رایج طراحی و تولید شده است .

۲) ساختمان محصول از ۵ بخش تشکیل شده که شامل ( بدنه ، لفاف کیبورد، لفاف محافظ و ضربه گیر داخلی ، یراق آلات و آویز نگهدارنده مچ می باشد )

۳) بدنه محصول بـا مـواد اولیـه متنوع بر اسـاس خواست و نیـاز مشتری تولید می شود . غالب این مواد را چرم طبیعی ، چـرم مصنوعـی و بـرزنت در ضخامت های متفاوت تشکیل می دهد .

4) لفاف و یا آستری ضربه گیر که اغلب از جنس فوم EVA می باشد .

5) لفاف یا پوشش PVC محافظ کیبورد از دیگر قطعات این محصول است که کاربرد آن حفاظت از دستگاه در مقابل ضربه و آسیب های محیطی اینچنینی است .

جنس این لفاف از پلی کربنات شفاف است و کاربرد آن محافظت از صفحه نمایش و کیبورد دستگاه است .

۶) یراق آلات استفاده شده در کاور شامل دو نوع دکمه چفتی و دکمه ( قزن ) یا قابلمه ای و یک حلقه نگهدارنده آویز مچی است .

چند نکته در مورد کاور :
_تولید و توزیع این کاور در انحصار صنایع چرم طاطائی تبریز می باشد .

_طراحی و تولید این محصول خلاقه و ابداعی می باشد .

_تفاوت این نوع از کاور بــــا محصولات نسبتــاً مشابــه در جنس مواد اولیــه و شیوه تولید است .

( در تولید محصولات به اصطلاح موجود در بازار از لفاف های محافظ حبابدار و یا لاستیک استفاده می شود که اولی عمر به شدت کمی دارد و دومـی خاصیت تجدید پذیری و سازگاری با طبیعت زیست را ندارد )

_دست دوز بودن ، تلفیق هنر و صنعت و قرار گرفتن این محصول در سبد محصولات هنری سنتی و دست ساز ، یکی از شاخصه های مهم محصولات ماست .

_قابل ترمیم و بازیافت بودن ، جریان چرخه احیای طبیعی و تجزیه پذیر بودن نیز نکته شایان توجه دیگری است که از بدو طراحی تا تولید محصول لحاظ می شود .

_بهداشتی بودن این محصول از بدو پروسه گند زدایی و آنتی باکتریال شدن در مرحله دباغی از جمله شاخصه های درخشان این محصول است .
همچنین نانومتریک نمودن الیاف و چرم مصنوعی در آینده نزدیک از جمله مسائلی است که در برنامه بهبود و ارتقاء کیفی و بهداشتی محصولات در دستور کار داریم .

_در مجموع کاور کارتخوان محصولی بدیع و خلاقه است که صنایع چرم طاطائی تبریز با ثبت انحصاری و به تولید انبوه رسانیدن آن همینک در دسته یکی از اقلام ضروری در قالب لوازم جانبی مهم دستگاه های کارتخوان قرار گرفته است

و حتی می توان گفت این محصول همینک از ملزومات دستگاه های کارتخوان می باشد .

_این محصول همینک در ایران به صورت یک تولید ملی ثبت و به بازار معرفی و عرضه شده و مشتریان انبوهی داشته و دارد کـه در همین سـایت به معرفی بـرخـی از آنها پرداخته ایم.

_همچنین یادآور می شویم که صنایع چرم طاطائی تبریز تنها تولید کننده جهانی این محصول می باشد و در افق دید خود عرضه محصول به بازارهای مطرح جهانی را دارد .

در همین راستا ما در تدارک بهینه سازی زیر ساخت های خود در کشورهای ترکیه ، اقلیم کردستان عراق ، ارمنستان ، کشورهای اروپایی و در مجموع بازارهای جهانی هستیم.